Львівський чардаш для коледжів та технікумів міста Суми

«Сумським міським центром дозвілля молоді» СМР та Управлінням молоді та спорту СОДА 13-17 червня 2015 року втілювався в життя проект студентів ВНЗ І-ІІ рівня акредитації – «Обмін досвідом між лідерами органів студентського самоврядування» у Львові. Цей проект отримав найбільшу кількість схвальних відгуків і шанс на реалізацію на «Конкурсі ідей для молоді Сумщини». Шалені студенти коледжів та технікумів Сум підкорювали місто Лева та спілкувалися з такими ж неймовірними львівськими студентами з ОСС ВНЗ I-II рівня акредитації!

Власне, що ми зараз маємо: багаж знань і шквал емоцій, які і будемо передавати в звітній статті за допомогою коментарів (після розмов зі своїми львівськими колегами) від студентів, які брали участь у проекті, та яскравих фотографій.

«Для того, щоб приїхати в місто Лева і здійснити головну ціль – дізнатися «як живеться технікумам/коледжам і студентам у них там» треба було познайомитися з львівськими головами ОСС. Ми поговорили з тими, хто йшов на контакт і перша відмінність плинула одразу в вічі – вони взагалі не спілкуються між собою, тобто кожен вариться у власному вирі подій свого коледжу, як і ми до того, як нас зібрав разом Центр дозвілля молоді. Немає спільних конкурсів, проектів, навіть, певного дружнього зв’язку. Це здивувало, бо існувала упереджена думка про «на голову вищий» за нас розвиток ОСС ВНЗ I-II рівіня акредитації, можливо, із-за існування Студентської ради Львова, але вона для ВНЗ III-IV рівня, тому робимо висновок, що треба відштовхуватися від специфіки технікумів та коледжей, бо у нас свої проблеми, відмінні від університетських. Також коледжі не співпрацюють з Управлінням молоді та спорту Львівської ОДА, не знають, що до них також можна звернутися і вони мають на це право.» – Владислав, СБК.

DSC_9726

«Зовнішні зв’язки на заході між технікумами, можливо, і слабші, але нам добре запам’яталась трьохгодинна конференція з ОСС Львівського кооперативного коледжу економіки і права, де сяючі дівчата розповідали нам, захоплюючись своєю справою, про благодійні та розважальні заходи, які вони проводять, про життя в общазі, про проблеми фінансування. У нас спільні проблеми, це видно: як заохотити студентів, спонукати до усвідомлення та співпраці, як вести серйозні розмови з адміністрацією та відстоювати права студентів на такому рівні, як продовжувати справу і правильно її передати потім, щоб у твого заступника не було проблем і не потрібно було починати все знову. Багато хто з нас тільки починає і розбудовує структуру ОСС у своєму коледжі, тому це було цікаво для порівняння та обміну досвідом.» – Анна, МК СумДУ.

cats

«Спілкування з Зоряною та ії командою і Наталкою (прим. – голови студентської ради: діюча та минула) супроводжувалась розуміючим сміхом, частими та веселими примітками-зауваженнями заступника з виховної роботи Кооперативного коледжу Львова, смаколиками та потоком інформації, який зараз дещо важко упорядкувати у своїй голові. Головне, що ми зуміли взаємно надихнути один одного на роботу та майбутню співпрацю, бо ніщо так не об’єднує, як спільні невирішені питання, думки та настрій, а цього в нас вдосталь.» – Діана, коледж СНАУ

Звісно, щодо культурної та розважальної програми, на яку ми виділили вечірній та «перед-ліжковий» час, можна отримати лише захопливі відгуки від візуальної та атмосферної краси цього міста, яка заповнює тебе від самого серця і не відпускає.

cats2

Львів’яни, ми чекаємо до себе в гості! Дякуємо за теплий прийом!